Почетна / Филм / Џони Деп во сабота на Телма во генијалната комедија „Мортдекај“

Џони Деп во сабота на Телма во генијалната комедија „Мортдекај“

Генијална високо буџетна комедија со брилијантна актерска екипа: Џони Деп, Гвинет Палтроу, Јуан Мек Грегор и Џеф Голдблум – сабота, 27 јануари 2024 година во 19.15 часот на Телма.

Заснована на популарната книга на Кирил Бонфиљоли, приказната го следи трговецот со уметнички дела Чарлс Мортдекаи додека патува низ светот во потрага по украдена слика која содржи таен банкарски сеф полн со нацистичко злато.

Мисијата во која се впушти ќе го дочека недоразбирањето на неговата сопруга, ќе ги налути Русите, ќе ја вознемири британската тајна служба, но и ќе збуни бројни меѓународни терористи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. …

error: Содржината е заштитена!