Почетна / Филм / Џони Деп во сабота на Телма во генијалната комедија „Мортдекај“

Џони Деп во сабота на Телма во генијалната комедија „Мортдекај“

Генијална високо буџетна комедија со брилијантна актерска екипа: Џони Деп, Гвинет Палтроу, Јуан Мек Грегор и Џеф Голдблум – сабота, 27 јануари 2024 година во 19.15 часот на Телма.

Заснована на популарната книга на Кирил Бонфиљоли, приказната го следи трговецот со уметнички дела Чарлс Мортдекаи додека патува низ светот во потрага по украдена слика која содржи таен банкарски сеф полн со нацистичко злато.

Мисијата во која се впушти ќе го дочека недоразбирањето на неговата сопруга, ќе ги налути Русите, ќе ја вознемири британската тајна служба, но и ќе збуни бројни меѓународни терористи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!