Почетна / Сапуници / Најтрогателната сага за една „Тажна жена“ доаѓа во Македонија

Најтрогателната сага за една „Тажна жена“ доаѓа во Македонија

Од идната седмица на една национална телевизија со емитување започнува познатата турска серија “Тажна жена”, адаптација на популарна корејска серија.

Приказна за една млада жена, чија трогателна судбина ќе ги растажи вашите души и ќе ги насолзи вашите очи. Приказна за тажна жена, чија единствена смисла во животот останувааат двете преслатки дечиња.

Бахар е жената со која ќе сочуствувате секоја вечер и чиј живот ќе ве натера да размислите за улогата на жената и мајка во нашите животи. Сага за една трагична љубов и борбата на Бахар со сите сили и низ сите препраки, да ги одгледа своите деца.

“Тажна жена”, од понеделник до петок, ексклузивно и во Македонија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Ривалки во серијата, а најдобри пријателки зад камерите

Турската гламурозна серија “Забрането јаболко” ги привлекува македонските гледачи особено поради луксузот и брендираните стајлинзи …

error: Содржината е заштитена!