Дневни Архиви: 06/07/2019 | 23:54

Што ќе емитува американската ABC во новата 2019/2020 сезона?

Што подготви американската ABC TV за новата сезона 2019/2020? Ако на македонските телевизии до последен момент не се знае што кога ќе се емитува, на американските национални мрежи, распоредот е месеци однапред подготвен. Па така, од есен Американците ќе следат нови сезони на медицинските драми “Добриот доктор” и “Вовед во …

Повеќе »

Романса, комедија, трилер и панк во летното кино на Телма

Секој ден филм на Телма во 22.15 часот. Ви ги презентираме филмските наслови за следнава седмица кои ќе ги емитува ТВ Телма : недела (7 јули) – The face of love (2013) Ники го изгуби сопругот, нејзината единствена љубов, но кога го сретна Том сфати дека кога љубовта ќе те …

Повеќе »

Најголемите ѕвезди во најновата сезона кај Елен, ова лето на Телма

Позитивна и харизматична, оригинална и несебична, праведна и уникатна. Елен ги руши сите табуа во интересното шоу на Телма кое се емитува секое попладне во 17.30 часот. Елен Деџенерес и ова лето ќе ги забавува и едуцира македонските гледачи кои ќе имаат можност да ги следат најновите емисии од 16-та …

Повеќе »

Вечерва е финале на контроверзното шоу „Задруга“ на Алфа

По 10 месеци борба, смеа, солзи, дружење, раскинување, љубов, омраза, кавги, навреди и секс, доаѓа време да се избере победникот во српското реално шоу “Задруга”. Вечерва, 6 јули, од 21 часот, телевизија Алфа ќе врши директен пренос од финалето на познатото риалити шоу. По прогласувањето на победникот, телевизија Пинк ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!