Дневни Архиви: 29/07/2019 | 11:07

Вистинитата приказна за „Златен глас“ повторно на скопска МТМ

Колумбиската теленовела “Златен глас” повторно на програмата на Прва скопска МТМ со репризни изданија од првата епизода. Животната приказна за колумбиската пејачка од понеделник до петок во 21.20 часот. Во продолжение ве потсетуваме на содржината : 50тите години на минатиот век, време на полова дискриминација, време каде жените биле предодредени …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!