Почетна / Серии / Што ќе емитува американската ABC во новата 2019/2020 сезона?

Што ќе емитува американската ABC во новата 2019/2020 сезона?

Што подготви американската ABC TV за новата сезона 2019/2020? Ако на македонските телевизии до последен момент не се знае што кога ќе се емитува, на американските национални мрежи, распоредот е месеци однапред подготвен. Па така, од есен Американците ќе следат нови сезони на медицинските драми “Добриот доктор” и “Вовед во анатомија”, како и на трилер драмата “Како да се извлечеш со убиство”.

Oд познатите сит-комедии следуваат нови урнебесни мигови од секојдневието за “Семејството Конор”, “Модерното семејство”, “Семејството Голдберг”, “Самохрани родители”, “Блекиш”, како и многу хумор во новата премиерна комедија “Mixed-ish”.

“Танц со ѕвездите” во Америка продолжува со нова сезона, како и најсмешните видео-инсерти и познатиот американски фудбал. Она што е ново на ABC е мистериозната трилер серија “Emergence” и крими процедуралот “Stumptown”.

ПОНЕДЕЛНИК
8:00 p.m. Dancing with the stars
10:00 p.m. The good doctor – 3. сезона

ВТОРНИК
8:00 p.m. The Conners – 2. сезона
8:30 p.m. Bless this mess – 2. сезона
9:00 p.m. Mixed-ish – ПРЕМИЕРА
9:30 p.m. Black-ish – 6. сезона
10:00 p.m. Emergence – ПРЕМИЕРА

СРЕДА
8:00 p.m. The Goldbergs – 7. сезона
8:30 p.m. Schooled – 2. сезона
9:00 p.m. Modern family – 11. сезона
9:30 p.m. Single parents – 2. сезона
10:00 p.m. Stumptown – ПРЕМИЕРА

ЧЕТВРТОК
8:00 p.m. Grey’s аnatomy – 16. сезона
9:00 p.m. A million little things – 2. сезона
10:00 p.m. How to get away with murder – 6. сезона

ПЕТОК
8:00 p.m. American housewife – 4. сезона
8:30 p.m. Fresh off the boat – 6. сезона
9:00 p.m. 20/20

САБОТА
8:00 p.m. Saturday night football

НЕДЕЛА
7:00 p.m. America’s funniest home videos
8:00 p.m. Kids say the darndest things – ПРЕМИЕРА
9:00 p.m. Shark tank – 11. сезона
10:00 p.m. The Rookie – 2. сезона

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!