Дневни Архиви: 13/07/2019 | 22:37

Најголемиот концертен маратон ова лето – „Ohrid Calling 2019“!

Најголемиот проект на Авалон Продукција во нивната 26 годишна работа во Република Македонија – фестивалот OHRID CALLING се случува ексклузивно ова лето. После минатогодишното издание на OHRID CALLING кое со спектакуларните настапи на Dimitri Vegas & Like Mike и Armin van Buuren, навистина направи од фестивалот бренд кој денес е …

Повеќе »

Реприза на италијанската мафијашка драма секој ден на ТВ 24

ТВ 24 по примерот на другите телевизии, реши летово да репризира една од своите прикажани серии. Од понеделник до петок во 21. часот ќе се репризира италијанската драмска серија “Прашање на чест” во која учество зедоа врвни италијански актерски имиња. Во продолжение ве потсетуваме како започна оваа приказна : 1956 …

Повеќе »

Фото | Вљубениот ерген доби награда во Бејрут за најдобар актер

Згодниот турски актер Бариш Ардуч ја освои наградата “Најдобар интернационален актер на годината” на 10-тиот Бејрутски интернационален фестивал на награди. Вљубениот ерген се појави и предизвика лавина реакции и воздишки кај фановите во Либан кои со задоволство, како и Македонците, ја следеа неговата хит комедија. Претходно, актерките што ги толкуваа …

Повеќе »

Прочитајте ја содржината на новата грчка сапуница на Сител

Ексклузивно на Сител доаѓа серија од земјата на Боговите и божествените острови. Од понеделник до петок следете ја “Бруско”, а во продолжение ве потсетуваме како започна серијата : Мелина е млада и убава девојка која во еден бар во Атина, една вечер ја прославува својата девојaчка вечер, пред да се …

Повеќе »

Викенд репризи на СФ крими серијата „Среќниот Хари“ на Сител

 Сител телевизија од понеделник до петок во 23.30 часот ја репризира британската серија “Среќниот Хари” (Stan Lee’s lucky man), која е во продукција на Carnival Films и POW! Entertainment. Во продолжение ве потсетуваме на содржината на оваа интересна приказна од 28 продолженија. Хари е детектив во Лондон, чиј живот се …

Повеќе »

Вилблдон финале жени | Серена Вилијамс VS Халеп, денеска на 1 ТВ

Денеска во 15:00 часот ќе се одигра финалето на Вимблдон 2019 во женска конкуренција. Серена Вилијамс и Симона Халеп ќе се борат за титулата. Не пропуштајте Вимблдон на 1ТВ. Серена Вилијамс ќе се обиде да стигне до рекордна 24. гренд слем титула и осма од тревнатите терени на Вимблдон. На …

Повеќе »

Хамилтон: Зошто Формула 1 ја ставија во ист термин со финале тенис?

Пред почетокот на викенд трките во Формула 1, Луис Хамилтон ја критикува одлуката да се одржи трката во Формула 1 за големата награда на Велика Британија во ист ден како и финалињата на Светското првенство во крикет во Лондон помеѓу Англија и Нов Зеланд и на машкиот тениски гранслем-турнир во …

Повеќе »

Крими комедија „Killer Jo“ и СФ трилер „Knowing“ овој викенд на Сител

Филмски хитови премиерно на Сител секоја сабота и недела во прајмтајм, веднаш по летната комедија “Наследници”. Во 21 часот секој викенд следуваат различни жанрови, а во продолжение дознајте кои филмски наслови следуваат овој викенд : Оваа сабота (13 јули) го гледаме Метју МекКонахи во крими комедијата “Убиецот Џо” (2011), базирана …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!