Дневни Архиви: 04/07/2019 | 09:38

Видео | Тамара ја утна химната, социјалните мрежи „зовреа“

На синоќешната прослава на Дeнот на нeзaвиcностa на САД, 4 Јули, што се одржа во дворот на американската амбасадата во Скопје, Тамара Тодевска беше избрана да ја испее македонската химна. И го стори тоа, во своја верзија, од која го исфрли стихот „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански“, кој …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!