Дневни Архиви: 15/07/2019 | 18:27

Од вечерва на Сител уживајте во јазикот и убавините на „Бруско“

Oд вечерва, ексклузивно на Сител телевизија стартува популарната серија од земјата на Боговите и егзотичните острови. Од вечерва бидете со телевизија Сител и запловете во интригантната приказна за љубов, омраза, ривалство и завист. Од вечерва, синилото на морето ќе ги раздвојува новите херои, но опојниот мирис на виното ќе ги …

Повеќе »

Фото | Жена во маркет „сака од тие погоре, позрели биле“

Урнебесна фотографија за една домаќинка стана хит на социјалните мрежи. Во обид да одбере подобро овошје во маркет, купувачката се качила на една од кутиите. Позрело или погмечено, само таа си знае што е најдобро. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Ова се цените за 4-дневниот концертен спектакл во Охрид !

Влезниците за големиот концертен настан “OHRID CALLING 2019” се во продажба по следниве цени и категории: Блок влезници за сите четири дена: ЕДИНЕЧЕН ПАРТЕР – 2.990 ден (49 евра) ФАН ПИТ – 3.990 ден (65 евра) ВИП – 6.000 ден (100 евра) Единечни влезници на цени по ден: ЕДИНЕЧЕН ПАРТЕР …

Повеќе »

Фото | Потресни слики од измачуван коњ на скопските улици

Уште една мрачна слика на социокултурната и сообраќајна реалност во Македонија. Сликите од социјалните мрежи на измачувано животно кое служи за превоз на импровизирана запрежна кола ги потресе македонските граѓани. Коњот е врзуван и насилно влечен, и покрај лошата состојба во која се наоѓа, судејќи по фотографиите. Дали службите ќе …

Повеќе »

Концертни летни утра на Алфа со македонски песни и танци

Ова лето, телевизија Алфа секое утро во о9 часот ќе емитува веќе прикажани концертни настапи на познати македонски изведувачи, групи и ансамбли на македонска забавна и народна музика. Концертно утро на Алфа со звуците на народните игри и песни. Започнете го денот со музика на Алфа телевизија. Дани | ТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!