Дневни Архиви: 12/07/2019 | 23:46

Репризи на Алфа „од јутра до сутра“, ќе има ли на есен нешто ново?

Ако цела измината сезона 2018/2019, телевизија Алфа емитуваше премиерна програма, одеднаш ова лето буквално целата програмска шема на телевизијата се сведе на репризи. Дали ова е најава за повторен бран на репризи како што се случуваше неколку години претходно со оваа телевизија, или се работи сепак за летна пауза и …

Повеќе »

1 ТВ со реприза на серијата за руската царица „Екатерина Велика“

Oд понеделник до петок во 21 часот на 1 ТВ ќе се репризира “Екатерина Велика”, раскошна и возбудлива серија на руската продукција за една од најзначајните жени во европската историја во 18. век. Во продолжение ве потсетуваме на приказната за Екатерина која досега два пати се емитираше на оваа фреквенција …

Повеќе »

Договор на Формула 1 за уште пет години трки на „Силверстоун“

Пред трката за Големата награда на Велика Британија, организаторите на трката и претставниците на Формула 1 успешно ги завршија преговорите за продолжување на договорот со „Силверстоун“. Најбрзиот циркус на светот, барем, уште пет години ќе се одвива и на легендарната патека на која се одржала првата Ф1 трка, пред 69 …

Повеќе »

МТВ по четвртти пат со реприза на серијата „Џек Тејлор“

На местото на репризата на “Арн Дал”,  МТВ 1 в0 вечерните часови започнува со реприза и на уште еден психолошки трилер. Три години по ред на овој канал се вртат истите серии во круг. Ирската серија “Џек Тејлор” ќе се репризира од понеделник до четврток по 21.30 часот, а во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!