Дневни Архиви: 19/07/2019 | 22:36

Лупевска со „КОД“ истражува : Како СЈО премина во естрада?

Последните актуелни случувања на политичко-општествената сцена веројатно го натера тимот на емисијата “КОД” да за момент ја стопира летната пауза и да се врати на малите екрани со ексклузивна истрага. Оваа недела, 20 јули во 19.15 часот на Телма, Снежана Лупевска Созен и нејзиниот тим ни презентираат нешто повеќе за …

Повеќе »

Пред полноќ, Алфа ќе го репризира српскиот ситком „Певај, брате!“

Уште една реприза во морето репризни содржини на Алфа. Од понеделник до петок во 23.45 часот ќе се емитува повторно српската хумористична серија “Пеј, брате!”. Работена е по театарска претстава, а по сценарио на Стеван и Сташа Копривица и има вкупно 24 епизоди. Серијата ги прати случувањата на тројца музичари …

Повеќе »

Акциониот СФ трилер „Source code“ во сабота на Сител, по „Наследници“

Овој викенд две нови филмски премиери на ТВ Сител. Во сабота (20 јули), веднаш по романтичната комедија “Наследници” следува акцискиот трилер “Изворен код” од 2011 година. “Source Code” на режисерот Duncan Jones ни раскажува приказна за војникот Колтер Стеванс, кој се буди во телото на непознат човек и открива дека …

Повеќе »

За новата музика, интервју со Тони Зен во недела во „Алфаскоп“

По 6 години нов албум, нова музика и два нови видеозаписи. Интервју со новиот созреан Тони Зен следува во недела во 10.30 часот наутро на Алфа. Освен разговор со Зен, гледачите ќе уживаат и во музиката на “Д Чикс”. Информации и за првиот моден бренд креиран од вештачка интелигенција, како …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!