Дневни Архиви: 20/07/2019 | 15:18

Летни премиери на Алфа | Секоја вечер по два ЈУ филмови

Од сега се враќаат премиерните содржини на телевизија Алфа. Од понеделник до петок во 19.15 часот ќе се емитуваат нови емисии на политичката дебата “Отворено на Алфа”, а од 20.15 часот во продолжение по два играни филма oд југословенската кинематографија. Дознајте ги насловите на филмовите за следнава седмица : сабота …

Повеќе »

Сидата го одбележа животот на актерот од хит серијата „Бруско“

Македонската публика има можност веќе од пред неколку дена ексклузивно да ја следи најновата хит серија на Сител – “Бруско”. Грчка посластица која плени не само со солидната продукција, интригантна приказна и атрактивни локации, туку и со одличната актерска екипа. Во очи на прва падна главниот пар, Ахил и Мелина. …

Повеќе »

Неделна филмска вечер на Сител со херојската фантастика „Push“

Тајна владина организација е во лов на луѓе со паранормални способности. Ник e еден таков дечко кој поседува зачудувачки телекинетички моќи кои ги користи како би заработил за живот и би избегнал средба со тајната организација Дивизија која таквите како него ги претвора во супер војници. Затоа тој живее со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!