Месечни Архиви: June 2019

Бидете и вие дел од авантурата за „Човекот кој го уби дон Кихот“

“The man who killed Don Quixote” е филм на Тери Гилијам, и е реализиран според романот на Мигел Де Сервантес, Дон Кихот. Овој филм помеѓу јавноста е познат како проколнат проект бидејќи Гилијам пробувал осум пати да го сними овој филм во последните 19 години и сега конечно успева да …

Повеќе »

Видео | Данскиот EDM DJ Martin Jensen на Ohrid Calling 2019 !

Со повеќе од 100 Милиони прегледи на Youtube и неговата специјалност да продуцира само хитови, ви го презентираме данскиот EDM DJ Martin Jensen. Тој ќе им се придружи на Robin Schulz, Sunnery James & Ryan Marchiano, Bruno Martini и Cyrillic na четвртиот ден од Ohrid Calling! MARTIN JENSEN // 4 …

Повеќе »

Тинејџерките го изгласаа за победник на „Pinkove zvezdice – all stars“

Заврши и оваа сезона на српското шоу “Ѕвездичките на Пинк”, чие суперфинале траеше до 3 часот наутро. Овојпат не победи најдобриот вокал како минатите сезони, туку оној кој беше изгласан од девојчињата и тинејџерките. Ако минатите сезони победуваа Марија Сердар, Марко Бошњак и Роко кои важеа за фаворити од самиот …

Повеќе »

Сабота во МНТ, жирито одлучува кој ќе победи во „Ѕвезда бр. 1“

Вечерва (29 јуни) – големо финале на музичкото шоу “Ѕвезда број 1”. 1 ТВ со директен пренос од Македонскиот народен театар каде ќе дознаеме кој е победникот што ќе добие стан во Скопје и со кого во иднина ќе работат познати македонски музичари. Покрај Масевски, Сергеј и Петреска, вечерва во …

Повеќе »

Боки 13 одговори – дали ќе се врати со свое шоу од есен на 1 ТВ ?

Поголем акцент на сериската програма, утринската програма и атрактивните шоу емисии ќе стави 1 ТВ од есен на својата програмска шема. Од есен се враќаат и популарните емисии како што се онаа за модните критики на Сергеј, контактните, дебатни и информативни емисии, но овојпат во ново руво. Неизвесно е и …

Повеќе »

Репризи на втората сезона од „Б со точка“ цело лето на ТВ 24

Цело лето на ТВ 24 ќе се емитуваат репризните изданија од втората сезона на “Б со точка”. Секоја недела во 20.45 часот и среда во 22.45 часот, проследете ги емисиите во кои познатите Македонци открија детали од нивното детство, младост, кариера… СЕЗОНА 2 заврши! Време е за одмор и читање …

Повеќе »

Видео | Крајот на сезоната открива како се набавувале авио билетите

“КОД” истражуваше зошто две до три туристички агенции со години ги набавуваат авио картите за речиси сите институции во државата? Наплаќаат со 0,01 денар за услугата, а а во нитиу еден тендер нема клаузула дека треба да приложат и по која цена ја набавуваат тие картата од авио компаниите. Си …

Повеќе »

Публиката гласа во суперфиналето на шоуто на Алфа

Вечерва на Алфа телевизија ќе се емитува во живо големото суперфинале на српското музичко шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Публиката ќе има можност да гласа и да ја избере најдобрата ѕвездичката во сезоната на најдобрите. Ексклузивно интервју со Антониа Гиговска непосредно пред Суперфиналето, а сите настапи  ќе бидат коментирани и со …

Повеќе »

Бојан Јовановски е гостин во „Отворено студио“ на 1 ТВ

Вечерва во 21:00 часот – Отворено Студио 1 на 1 телевизија. Гостин е Бојан Јовановски кој на ‘жешкото’ столче, ќе одговара на сите актуелни прашања што ја интересираат јавноста – состојбата во медиумите, за изминатата и за новата сезона на 1ТВ, како и идните планови на телевизијата. Првиот човек на …

Повеќе »

Видео | Фифи за „Ексклузив“ : Имам дечко веќе 4 години

Најпопуларниот естраден магазин “Екслузив” на 1 ТВ во интервју со Фифи. По пет години телевизиска апстиненција, младата пејачка ја отвори душата пред камерите на 1 ТВ. Што се случува со Филип, односно Фифи? Живее во друга земја, има дечко веќе 4 години и не планира да продолжи со музиката. Погледнете …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!