Дневни Архиви: 02/07/2019 | 14:07

Телма со реприза на британската драма „Докторката Фостер“

Од понеделник до петок во 20.15 часот на ТВ Телма ќе се репризира британската драма “Докторката Фостер” во 10 продолженија. Таа е врвна докторка и пожртвувана сопруга, но целиот нејзин совршен живот ќе се сруши дента кога ќе се посомнева во верноста на нејзиниот сопруг. Преку разоткривањето на целата мрежа …

Повеќе »

По Чадиковски, и Огнен се повлече од уредништво на ТВ 24

Младиот новинар Огнен Јанески се повлече од функцијата – главен и одговорен уредник на телевизија 24. По неколкумесечно уредување на програмата на оваа телевизија, Јанески реши од лични причини да се откаже од тоа работно место, но сепак да остане како дел од 24ка. Во продолжение неговата изјава на социјалните …

Повеќе »

Фото | Запознајте го секси Берк, новото лице на „Моделс Ин“

Берк Шентурк има 22 години, живее и работи во Скопје. Неговиот татко е Турчин, додека мајка му Македонка, па често патува на релација Скопје-Инстанбул. Сака да работи со успешни и талентирани луѓе, вежбањето и консумацијата на здрава храна му е начин на живот и се труди тоа да го пренесе …

Повеќе »

Нов термин за нови ликови во „Најдобрите години“ на Телма

Телма телевизија продолжува со емитување на хрватската драмска серија “Најдобрите години”, од понеделник до петок во 16.15 часот, со реприза наредниот ден во 13 часот. Втората сезона продолжува таму каде што работите завршја во првата. Лорена се омажи и со својот избраник уживаат во медениот месец крај брегот на Јадранот, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!