Дневни Архиви: 21/07/2019 | 10:24

Епската сага за Александар Македонски стигнува на телевизија

Најскапата индиска сапуница на сите времиња стигнува на малите екрани … Како што објавуваат познати светски портали, Алфа телевизија ја откупила индиската серија “Порус” во која го гледаме патешествението на познатиот Александар Велики од Македонија па сè до Индија. Неговата авантура, живот, љубов, семејни тајни и препреки ќе бидат прикажани …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!