Месечни Архиви: July 2019

Нема повеќе да се емитува утринската програма на Телма

Гоце, Цеце, Елена и Марко нема повеќе да бидат дел од малите екрани. Телма ја укинува утринската програма која се емитуваше од понеделник до петок од 8 до 12 часот. За разлика од утринските емисии на другите телевизии, таа на Телма се разликуваше по тоа што немаше контакна политичка програма …

Повеќе »

Познатите „Чувари на плажата“ од 90-тите се враќаат на Телма

Од понеделник до петок на Телма телевизија во 17.30 часот ќе се емитува популарната американска серија од 90-тите – “Чувари на плажата”. Прикажувана е од 1989 до 2001 година, а дејството се одвива во Лос Анџелес и ги прати животите на главните јунаци – спасители, кои работат на плажа. Еден …

Повеќе »

Од понеделник до петок на Сител следете ја „Фамилијата Реј“

Mексиканската верзија на култната “Далас” стартува на малите екрани. “Фамилијата Реј” е телевизиска новела, која од понеделник до петок се емитува на Сител. Премиерните изданија се секое утро во 10 часот, а репризата во 1 часот по полноќ. Главните улоги им припаднаа на Мишел Браун (ѕвездата на Скриени страсти и …

Повеќе »

Фото | Стил и убавина, на зајдисонце со Каролина Гочева

Ани и Дими ја подготвија македонската музичка икона Каролина за летните фотосесии. Подготвена за лето со модните брендови Манго и Fashion Group Macedonia, ѕвездата блеска како никогаш досега. Шминката и фризурата се овојпат на Зорица Николова, а Алмир Мили се погрижи за целокупниот стајлинг. Гледајте и уживајте со Каролина на …

Повеќе »

Вечерва во „Бруско“ | Ќе побегнe ли Мелина заедно со Ахил?

Вечерва на Сител, нова динамична епизода од летниот хит “Бруско” точно во 21 часот. Медитеранската убавица пред важна одлука – дали да побегне со човекот кој го засака, или да остане во брак со оној што ја разочара? Ќе замине ли Мелина од Крит или Сифи ќе ја спречи во …

Повеќе »

Вистинитата приказна за „Златен глас“ повторно на скопска МТМ

Колумбиската теленовела “Златен глас” повторно на програмата на Прва скопска МТМ со репризни изданија од првата епизода. Животната приказна за колумбиската пејачка од понеделник до петок во 21.20 часот. Во продолжение ве потсетуваме на содржината : 50тите години на минатиот век, време на полова дискриминација, време каде жените биле предодредени …

Повеќе »

Мелина од „Бруско“ : Од селанка станав девојка од насловни страни

Хит серијата “Бруско” била отскочна даска за црнокосата убавица Елена Ваитсу, која ја толкува главната улога во новелата која се емитува на Сител, од понеделник до петок во 21 часот. Младата Елена израснала на село, во средишниот дел на Грција. За родниот крај секогаш зборува со носталгија, но не крие …

Повеќе »

Христијан Тришоски сними кавер-верзија на хит од Мерлин

Пејачот Христијан Тришоски на својот официјален јутјуб–канал ја објави втората од вкупно три преработки на големи регионални хитови со кои по година дена пауза од медиумскиот простор, повторно се враќа со нов материјал. Втората преработка во новиот проект е на песната „Hajde, nocas mi dodji“ од легендарниот Дино Мерлин, а …

Повеќе »

Видео | Миле Кузмановски со спот за баладата „Последен воз“

Нов видео запис на популарниот фолк пејач Миле Кузмановски. Музиката и аранжманот на “Последен воз” се подготвени во Прилеп, во студиото на Рубин Димкоски, а текстот на песната е на Орце Зафировски. Се работи за уште една љубовна балада, по теркот на познатите “Не кани ме” и “Крал без круна”. …

Повеќе »

Во Битола започнува фолк фестивалот „Илинденски денови“

Со дефиле на фолклорни групи и друштва од државата и светот кое ќе се одржи на Широк Сокак и со орото „Комитско“ кое ќе се одигра на отворена сцена во поранешното ракометно игралиште, вечер во Битола почнува 49. издание на Републичкиот фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“. На …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!