Дневни Архиви: 25/07/2019 | 22:32

За сите дечиња, МТВ 1 со летна реприза на храбрите „Гормити“

Македонската телевизија со реприза на веќе емитувана цртана серија, надсинхронизирана на македонски јазик. Се работи за “Гормити”, анимирана серија базирана на популарната италијанска линија на играчки – Гормити, наменета за дечиња на возраст од 7 до 10 години. Серијата е снимена во три сезони од страна на американскиот канал Cartoon …

Повеќе »

„Фамилијата Реј“ на Сител за нови утрински прераскажувања

На местото на утринската серија “Розовиот дијамант”, на Сител стартува уште една телевизиска новела за љубителите на овој жанр. Минатава сезона, серијата се емитуваше на локалните телевизии. Сега, доаѓа и на Сител. Пријателство предадено за моќ и пари. Љубов за која вреди да се умре и одмазда која го заслепува …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!