Дневни Архиви: 24/07/2019 | 20:53

Нема повеќе вести и програма во живо, згаснува ли 1 ТВ?

Вечерва на 1 ТВ беше емитувано последното информативно издание на Дневникот. Засега. Поради ситуацијата со случајот “Рекет” што го отвори Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,  и притворот на неформалниот сопственик Бојан Јовановски, се доведува во прашање опстанокот на телевизијата. Од утре нема програма во живо, нема вести …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!