Дневни Архиви: 08/07/2019 | 21:18

Хит серијата за кралот на пеколот „Луцифер“ ова лето на Телма

Овде Ѓаволот не носи Прада, но затоа земал неплатен одмор од пеколот за да живее меѓу смртниците на Земјата. Американската хит серија “Луцифер” ексклузивно ова лето на телевизија Телма. Од понеделник до петок во 20.35 часот премиерно на Телма. Првата епизода стартува на 15-ти јули! Луцифер, на кој му здодеал …

Повеќе »

Фото | Шеф Никола од „Брза кујна“ со весела свадбена журка

35-годишниот шеф Никола од кулинарското гејм шоу „Брза кујна“ изминатиов викенд направи журка за неговата свадба. Тој и неговата девојка Стефанија се венчаа минатата недела, а сега само направија забава за своите најблиски роднини и пријатели. На свадбата, Стефанија носеше едноставна венчаница со спуштени ракави, а Никола беше облечен во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!