Дневни Архиви: 28/07/2019 | 09:44

Мелина од „Бруско“ : Од селанка станав девојка од насловни страни

Хит серијата “Бруско” била отскочна даска за црнокосата убавица Елена Ваитсу, која ја толкува главната улога во новелата која се емитува на Сител, од понеделник до петок во 21 часот. Младата Елена израснала на село, во средишниот дел на Грција. За родниот крај секогаш зборува со носталгија, но не крие …

Повеќе »

Христијан Тришоски сними кавер-верзија на хит од Мерлин

Пејачот Христијан Тришоски на својот официјален јутјуб–канал ја објави втората од вкупно три преработки на големи регионални хитови со кои по година дена пауза од медиумскиот простор, повторно се враќа со нов материјал. Втората преработка во новиот проект е на песната „Hajde, nocas mi dodji“ од легендарниот Дино Мерлин, а …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!