Дневни Архиви: 31/07/2019 | 22:08

Нема повеќе да се емитува утринската програма на Телма

Гоце, Цеце, Елена и Марко нема повеќе да бидат дел од малите екрани. Телма ја укинува утринската програма која се емитуваше од понеделник до петок од 8 до 12 часот. За разлика од утринските емисии на другите телевизии, таа на Телма се разликуваше по тоа што немаше контакна политичка програма …

Повеќе »

Познатите „Чувари на плажата“ од 90-тите се враќаат на Телма

Од понеделник до петок на Телма телевизија во 17.30 часот ќе се емитува популарната американска серија од 90-тите – “Чувари на плажата”. Прикажувана е од 1989 до 2001 година, а дејството се одвива во Лос Анџелес и ги прати животите на главните јунаци – спасители, кои работат на плажа. Еден …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!