Дневни Архиви: 05/07/2019 | 23:06

Омилените јунаци од „Преспав“ за летно релаксирање на МТВ 1

Омилената македонска серија “Преспав” со летна реприза на МТВ 1. Од понеделник до петок во 20.15 часот, веднаш по централниот Дневник ќе се потсетите на случувањата од третата сезона. Доаѓањето на новата сопственичка Преслава го навести почетокот на третата сезона, а што потоа се случуваше во урнебесниот пансион, ќе ве …

Повеќе »

Ова лето ТВ 24 нѝ го носи стариот гламур на холивудските класици

Вистинско изненадување за возрасната генерација приреди ТВ 24 ова лето. Ретро кино со најпознатите филмови од холивудската кинематографија во црно бела снимка. Познатите приказни со големите актерски имиња конечно на едно место и тоа секоја вечер во 20.45 часот. Џон Вејн, Гери Олдмен, Френк Синатра, Џин Кели, Гери Купер, Роберт …

Повеќе »

Откажани концертите, Тамара нема да пее „Врвот е дно“ и „Брод што тоне“

Ова лето нема да се случи настапот на Тамара на престојниот Пиво Фест во Прилеп, а ниту пак солистичкиот концерт на Антички во Охрид. Причина е огромниот скандал кој ја потресе јавноста и ги “вжешти” социјалните мрежи. Откако поп пејачката ја извитопери македонската официјална химна на приемот во американската амбасада …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!