Дневни Архиви: 07/07/2019 | 13:14

Пред „Двоен живот“, актерот не ги привлекувал девојките воопшто

Младиот турски глумец Џанер Шагин во новата драма на телевизија Сител го толкува ликот на Кадир, вонбрачниот син на Кемал. Бесен на својот татко кој води двоен живот на две различни страни со две различни семејства, младиот Кадир ќе се бори за наследството кое го очекува, а дали ќе успее …

Повеќе »

За кошарката и музиката ќе зборува Петар Грашо во „Патот до успехот“

Во “Патот до успехот” на 8ми јули следува уште едно музичко име од регионот. Низ разговор, водителот Иванов ќе го претстави животниот пат на Петар Грашо. Каде завршува кошарката, а каде почнува музиката? Пријатен разговор на разни теми, со хрватската музичка ѕвезда, Петар Грашо. Избегнете ги горештините и гледајте ја …

Повеќе »

Анализа на „Чернобил“ – најуспешната мини серија на деценијата

Дејствието во серијата Чернобил (Chernobyl) се одвива околу вистинската приказна за една од најлошите несреќи кои ги предизвикал човекот т.е експлозија на реактор во нуклеарната електрана Чернобил. Несреќата се случила на 26 април 1986 година. Серијата започнува со цитати од мемоарите од аудио касетите на Валери Леграсов кој на 27 …

Повеќе »

Луна Џогани е победничка во „Задруга“ и освои 50.000 евра

Со трубачи, музика, скутери, пресврти и солзи заврши најскандалозното шоу на Балканот. Неверојатни 9 часа, гледачите во регионот се опростуваа од финалистите. Победичка на втората сезона е Луна Џогани! Во 5 часот наутро прогласен е победникот на втората сезона од реалното шоу “Задруга”. Ќерката на Анабела и Гаги заминува од …

Повеќе »

Што ќе емитува американската CBS во новата 2019/2020 сезона?

Покрај информативната и забавна програма што ќе ја понуди американската телевизиска куќа CBS, за време на дневните термини Американците веќе над 25 години ќе следат нови продолженија од сапуниците “Богати и убави” и “Млади и неуморни”. Но, во прајмтајм термините од есен се враќаат познатите криминалистички процедурали “NCIS”, “NCIS Los …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!