Дневни Архиви: 27/07/2019 | 11:21

Видео | Миле Кузмановски со спот за баладата „Последен воз“

Нов видео запис на популарниот фолк пејач Миле Кузмановски. Музиката и аранжманот на “Последен воз” се подготвени во Прилеп, во студиото на Рубин Димкоски, а текстот на песната е на Орце Зафировски. Се работи за уште една љубовна балада, по теркот на познатите “Не кани ме” и “Крал без круна”. …

Повеќе »

Во Битола започнува фолк фестивалот „Илинденски денови“

Со дефиле на фолклорни групи и друштва од државата и светот кое ќе се одржи на Широк Сокак и со орото „Комитско“ кое ќе се одигра на отворена сцена во поранешното ракометно игралиште, вечер во Битола почнува 49. издание на Републичкиот фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“. На …

Повеќе »

Видео | Виктор Постолов со изведба на песна од Владо Георгиев

Македонец со маестрална изведба на големиот хит „Шта би пријатељи моји“ од Владо Георгиев Македонскиот пејач Виктор Постолов ја изненади јавноста со летен музички проект и преработка на големиот хит „Шта би пријатељи моји“ од Владо Георгиев. Зад успешната реализација на овој проект, кој е само најава за серија нови …

Повеќе »

Видео | Младиот талент Филип Хаџикојчев со кавер на „Impossible“

Македонската јавност преку талент шоуто „Ѕвезда број 1“ го запозна младиот талентиран гевгеличанец Филип Хаџикојчев. Хаџикојчев немаше многу среќа во шоуто, па го напушти уште на првата гала. Слуша светска музика, а токму таква сака и да создава. Неговиот прв музички проект е преработка на големиот хит Impossible од James …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!