Дневни Архиви: 16/11/2022 | 14:23

Одмазда и трилер во австралиската авантура „High ground“ на Телма

📅 сабота, 19 ноември ⏰ 22.15 – Висока позиција (2020) Откако се борел во Првата светска војна како снајперист, Тревис, сега полицаец во северна Австралија, ја губи контролата врз операцијата што резултира со масакр на абориџинско австралиско племе во 1919 година. Откако неговите претпоставени инсистираат да ја закопаат вистината, Тревис …

Повеќе »

Завршеток на филмскиот викенд на Телма со комичната акција „Overrun“

📅 недела, 20 ноември ⏰ 22.15 – Пречекорување (2021) Поранешниот работодавец му пристапува на Маркус Ломбарди, специјалист за воена евакуација, со барање да упадне во дувлото на руската мафија и да одземе вреден случај. За да му додаде мотивација, тој почнува да и се заканува на неговата сестра. Дани | …

Повеќе »

ТВ 24 слуша и прифаќа критики – aжурирана и филмската понуда

Како што критикуваме, така и фалиме. Веќе го изјавивме тоа во претходната статија за ТВ 24, но кога се работи за наши добронамерни критики прифатени од телевизиите, уште еднаш ќе изјавиме и уште еднаш ќе пофалиме. ТВ 24 излезе пример за телевизија која прифаќа критики и се подобрува, а сето …

Повеќе »

Познатата српска серија „Државни службеник“ на Телма во 20:15 часот

Од вторник, 22 ноември 2022 година на Телма во прајмтајм започнува популарната српска крими серија “Државен службеник”, чии творци се Предраг Гага Антонијевиќ и Димитрије Војнов. “Државниот службеник” нѐ воведува во професионалните и приватни животи на агентите кои дале завет за молчење за случувањата во професијата. Нивното секојдневие е соочуваање …

Повеќе »

Никола Мицевски со концертна промоција на „ERA“ во Битола

Уште еден возбудлив проект на Авалон Продукција – концертната промоција на Никола Мицевски по повод неговиот извонреден нов албум “NEW ERA”. Првиот од неколкуте планирани концерти ќе биде одржан во неговата родна Битола на 9ти декември во Центарот за култура. Проектот “NEW ERA” претставува симбиоза на различни жанрови, едно филмско …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!