Почетна / 2022 / November

Месечни Архиви: November 2022

„Англија е моја“, биографска драма за еден уметник, недела на Телма

📅 недела, 4 декември, Телма ⏰ 19:45, по “Код” – England is mine Стивен е младо, интелигентно и болно срамежливо момче. Пишува и живее за растечката локална музичка сцена во Манчестер во 70 –те години, во тоа време мрачен индустриски град, со изненадувачки енергична суп-култура. Кога ќе собере храброст да …

Повеќе »

Интернетот како алатка за развој на бизнисите е тема во „Профит“

Интернет и телекомуникациски сервис за развој на бизнисите е тема во петочната нова емисија на познатата анализа “Профит” на Наша ТВ. Како никогаш досега, сите компании од приватниот бизнис сектор ја имат потребата од глобално поврзување. Можноста да ги понудат своите производи и услуги ширум светот преку интернетот, е од …

Повеќе »

Борбата на мајката продолжува во „Игра на судбината“ на Сител

Секоја вечер во 19.50 часот на Сител телевизија се емитува новата вечерна драма “Игра на судбината”, приказна за една мајка која ќе треба да ги совлада сенките од минатото и да ја продолжи борбата за своите деца. Мајка чија борба овојпат ќе биде уште посилна и уште пожестока. Мајка, која …

Повеќе »

Силвестер Сталоне е „Заробен“ во акцијата на ТВ 24 на 1 декември

Aмерикански акционен филм на ТВ 24 со Силвестер Сталоне во главната улога ќе гледате во четврток, 1 декември 2022 од 22.30 часот. Премиерно беше прикажан во американските кина на 4 август 1989 година, а вкупната заработка на филмот беше 22 милиони долари, што во споредба со продукцискиот буџет од 24 …

Повеќе »

Декември на Телма со италијанската романса „Венчај се со мене“

Од 8 декември (четврток) во 20.20 часот на Телма започнува италијанската романтична комедија “Венчај се со мене”, како дел од пакетот италијански серии на Телма за оваа сезона. Нора и Уго се разделени и чекаат нивниот развод да стане конечен, но сосема случајно ќе добијат порака од тетка Кло со …

Повеќе »

Саботна филмска ноќ на Телма со скандинавска воена драма

📅 сабота, 3 декември, Телма ⏰ 22:15 – Изборот на кралот Филмот е снимен во 2016-та во режија на Ерик Попе, меѓу најпознатите во Норвешка. Базиран е на вистинска приказна за трите драматични денови во aприл 1940. Норвешка беше нападната од Германија и кралот Хакон VII, кралското семејство и владата …

Повеќе »

Романтичната комедија „Комета“ во среда, 30.11 на ТВ 24

Оваа среда премиерно на ТВ 24 ќе се прикаже американската романтична драма “Cоmet” од 2014 година. Џастин Лонг и Еми Росум се љубовници, чија врска цвета и се расплетува во текот на шест години во мистериозна романса. Кога случајната средба ќе ги спои циничниот Дејл и итрата Кимберли доаѓа до бурна …

Повеќе »

Џулија Гарнер е „Асистентката“ во саботната драма на Телма

Во сабота, 3 декември со почеток во 19.15 часот на Телма ќе се емитува премиерно американската драма “Асистентка”, снимена во 2019 година. Приказната следи еден ден од животот на Џејн (Џулија Гарнер), неодамнешна дипломирана филмска продуцентка, која неодамна ја доби својата работа од соништата како помлад асистент на моќен забавен …

Повеќе »

Весна Бејби и Џамбазов со нови емисии од „Агенда 21“ на ТВ 24

Eдукативното еколошко телевизиско шоу, „Агенда 21“ се враќа на малите екрани со нова, втора сезона. Ако првата се прикажуваше на Телма, втората ќе оди на ТВ 24 и тоа секоја сабота во 20.45 часот, а репризите ќе бидат во недела од 15:15 часот и понеделник од 23:20 часот. Веќе проверената …

Повеќе »

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на „Песоците на Мајами“ на А1

Песоците на Мајами е американска теленовела која пред многу години се емитуваше на А1 во 20 часот и постигна огромен успех, заменувајќи ја најгледаната мексиканска серија кај нас, “Право на љубов”. Ова е прва теленовела снимена во Мајами од англиско говорно подрачје која беше откупена во Европа и Африка. Серијата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!