Дневни Архиви: 17/11/2022 | 08:54

Џеки Чен ќе ги покаже боречките вештини во „Божји оклоп“ на ТВ 24

Божјиот оклоп (познат како Операција Кондор) е акционо-авантуристички филм од Хонг Конг од 1986 година, напишан и режиран од Џеки Чен, кој е главен лик во филмот. Првиот дел ќе го следите во четврток, 17 ноември 2022 во 22.30 часот на ТВ 24, а вториот дел ден потоа, во петок …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!