Дневни Архиви: 28/11/2022 | 23:21

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на „Песоците на Мајами“ на А1

Песоците на Мајами е американска теленовела која пред многу години се емитуваше на А1 во 20 часот и постигна огромен успех, заменувајќи ја најгледаната мексиканска серија кај нас, “Право на љубов”. Ова е прва теленовела снимена во Мајами од англиско говорно подрачје која беше откупена во Европа и Африка. Серијата …

Повеќе »

Биографска драма во европско-бразилска продукција, петок на Телма

петок, 2 декември 2022, Телма телевизија, 22.15 часот – филм “Предавник” Во 1980 –тите во период на максимална моќ на мафијашките кланови во Италија, фракциите на Коза Ностра од Палермо и Корлеонези се натпреваруваа за пазарот на дрога, одржувајќи фасада на пријателство и соработка. Томазо Бускета е поврзан со Коза …

Повеќе »

Три домашни документарни филмови во вторник на Наша

Во вторник (29.11) во 22:20 часот на Наша ТВ проследете ја премиерата на три македонски документарни филмови: – Вања Лазарова – Со маки сум се родила – од Иво Јанковски – Кавал од Игор Иванов Изи – Мајсторот Чинго – Љубиша Георгиевски Гледајте македонски документарен филм на Наша ТВ. Дани …

Повеќе »

Уникатниот проект „Корени“ на Нико Ѓоргиевски во Битола

На 10.12.2022 во Офицерскиот Дом во Битола, ќе биде концертно претставен уникатниот проект на Нико Ѓоргиевски, насловен “Корени”. Нико Ѓоргиевски – “Корени е проект што ги спојува потеклото и индивидуалните културни (музички) влијанија и ги претставува низ креативна призма во кохезија на вибрации и преплетени музички мисли/филозофии на протагонистите. Со …

Повеќе »

Телма ја откупи мафијашката италијанска акција „Гомора“

Италијанската криминалистичка серија која е базирана на бестселерот на Роберто Савијано се смета за една од најгледаните светски серии продуцирани од кабловски канал. „Гомора“ е приказна за Камора, опасната неаполска криминална организација, раскажана низ очите на 30-годишниот Циро, десната рака на кумот на кланот, Пјетро Савастано. Интриги, акции и мафијашки …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!