Дневни Архиви: 18/11/2022 | 22:15

Вечерва згасна уште еден млад живот, почина Каан од „За семејството“

Голема трагедија во вечерашната епизода од семејната сага “За семејството”. Новата епизода на Канал 5 ги потресе гледачите и ги шокираше фановите на серијата, која се емитува во над 50 земји ширум светот. Умре Каан, еден од учениците, еден од ангелите. И тоа во моментот кога треба да се дознае …

Повеќе »

Веб сајтот на Сител со викенд програмски водич од пред месец дена

Како што ги критикувавме ТВ 24 (пред тоа и Телма) по што експресно реагираа и си ја поправија аномалијата, време е истиот проблем да го посочиме и кај Сител телевизија. Имено, програмскиот водич на веб страната често знае да прикаже стари, неточни информации за содржините кои се емитуваат тековниот ден …

Повеќе »

Наша ТВ ќе го емитува концертот „Луј – 77 години на сцена“

„Луј – 77 години на сцена“ – телевизиска премиера на свечениот концерт по повод патронатот на ДМБУЦ “Илија Николовски-Луј” State Music and Ballet Education Centar Skopje во сабота, 18 ноември на Наша со почеток во 18 часот. Репризата е во вторник на 22-ти во 10 часот наутро. Во продолжение прочитајте …

Повеќе »

Справување со инфлацијата како тема во „Профит“ на Наша ТВ

Овој петок, 18 ноември, ееемисијата “Профит” со нова тема – мерки за справување со инфлацијата. Инфлацијата останува главна тема за економските текови. Особено, справувањето со неа и улогата на централните банки. На оваа тема, на Наша ТВ ќе ги слушнеме ставовите на соговорниците Красимир Петров, доктор на економски науки од …

Повеќе »

Од авторката на „Хари Потер“ доаѓа фантастичен филм на МРТ 1

Втор дел од спектаклот „Фантастични ѕверки“, чиј автор е прославената Џ.К. Роулинг, која ги воодушеви гледачите со серијалот за Хари Потер и за сите љубители на волшебниците. Петок, 18 ноември 2022 година на МРТ 1 23.35 часот. Моќниот волшебник Гелерт Гриндервалт успева да побегне од заробеништво и да се скрие …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!