Почетна / 2022 / December

Месечни Архиви: December 2022

Ова се филмовите во филмскиот новогодишен маратон на Телма

По новогодишната поинаква програма на Телма, следува филмска ноќ која стартува од 1 часот по полноќ. Прв во филмскиот маратон е “Atomic blonde” со Шарлиз Терон, Џејмс Мекавој, Џон Гудман во главните улоги. Таен агент на МИ6 е испратен во Берлин за време на Студената војна за да го истражи убиството …

Повеќе »

На стартот на Новата година, „Падот на Лондон“ и „Бел Ами“ на МТВ 1

Продолжението на светскиот хит Падот на Олимп почнува во Лондон, на закопот на британскиот премиер каде се собираат најголемите светски лидери. Меѓутоа она што почнува како настан со најголемо обезбеднување, се претвара во смртоносна замка за убиство на најмоќните лидери. Само три личности можат да ја спечат големата катастрофа: претседателот …

Повеќе »

Најсаканите детски ликови „Биби и Боби“ ексклузивно на Телма

Драги другарчиња, не пропуштајте ја оваа незаборавна филмска авантура со вашите омилени ликови, Биби и Боби, само на телевизија Телма, секоја сабота од 19:15 часот. Да се забавуваме, пееме, учиме и се дружиме со убедливо најомилените ликови на новите генерации.  Биби и нејзиниот најдобар другар Боби, заедно со нивните миленичиња …

Повеќе »

Најновото издание од „Златно славејче 2022“ со премиера на Канал 5

Омилениот фестивал на детска песна со телевизиска премиера на Канал 5. Најновото издание од најголемиот детски фестивал во Македонија ќе го гледате ексклузивно на Канал 5 во недела, 1 јануари со почеток од 12 часот на пладне. Драги дечиња, бидете дел од златните славејчиња со празничната прилика на Канал 5 …

Повеќе »

Омилената ТВ забава продолжува со „Ѕвездите на Гранд“ на Сител

Вашата омилена телевизиска забава продолжува со нови емисии за уште повеќе адреналин, смеа и емоции. Првата емисија во новата година ќе ја гледате на 2 јануари (понеделник) во 21.15 часот, а веќе секоја следна ве очекува во стандардниот термин во сабота навечер. Најголемото музичко шоу во регионот и оваа сезона …

Повеќе »

Секоја недела навечер, емоции и восхит во „Никогаш не е доцна“ на Сител

Ексклузивно на Сител, секоја недела во 21.15 часот продолжуваат новите емисии од првата и единствена шоу програма во регионот, која што им дава шанса на оние кои мислат дека за почеток на кариера било предоцна. Ова е натпревар на ветерани со неодоливи животни приказни и неостварени соништа. Натпревар на луѓе …

Повеќе »

Кој и зошто ја крие серијата „Црвениот поет“ од очите на јавноста?

Алфа телевизија прашува – Се држи ли оваа серија во бункер за да не ја вознемири Бугарија ? Кој и зошто ја крие?  Продуцентот на „“Црвениот поет“ ја понудил серијата во МРТ, колку да ја понуди За Агенцијата за филм не е нивна надлежност. За продукцијата на серијата за Кочо …

Повеќе »

Влезете во новата година со Мел Гибсон во филмот „Панама“ на Сител

Базиран на вистински настани, американскиот трилер “Панама” е вашиот филмски избор на самиот старт на Новата година. На Сител, веднаш по новогодишниот луд дочек со најголемите македонски фолк ѕвезди, во 2 часот по полноќ следува филмската премиера “Панама” со Мел Гибсон во главната улога. За време на турбулентните времиња во …

Повеќе »

Видео | Телма со една поинаква новогодишна програма

Менаџерскиот тим на Телма на чело со маестралната Снежана Лупевска ви подготвија новогодишен дочек со многу музика и забава. Една поинаква Нова година на Телма каква што немаме видено од почетоците на постоењето на оваа телевизија. Овој 31 декември подгответе се заедно да ја дочекаме 203-та година со Телма, од …

Повеќе »

Гавазова, Ламбе, Ефто, Сузе … во новогодишната програма на Канал 5

Многу македонски ѕвезди од студиото на Канал 5 ќе ви посакаат Среќна Нова 2023 година со многу музика и познати македонски рефрени. Фолк и поп сцената на едно место во убава, празнична атмосфера. Доколку одлучите да останете дома и да се забаввате со телевизиските програми, покрај забавата на другите телевизии, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!