Дневни Архиви: 24/11/2022 | 08:49

Премиерно на Телма, филмови од КинеНова – викендов српска драма

Лидија работи за контроверзен градежен инвеститор. Нејзината задача е да контролира група градежни работници ангажирани на „диво“ на нешто што треба да наликува на активно градилиште. Работниците се незадоволни од неисплатените дневници и се обидуваат со сите средства да се изборат за своите права. Нивните газди се обидуваат запуштен недограден …

Повеќе »

Брус Вилис во акцијата „Reprisal“ во петок на 25.11 на Телма

Џејкоб директор на банка кој страда од лоши спомени од грабеж на банка во кој бил убиен неговиот колега. Заедно со својот пријател, поранешниот полицаец Џејмс, ќе се обиде да го фати виновникот. Меѓутоа, додека двајцата херои се обидуваат да откријат каде потоа може да удри криминалецот, Габриел веќе има …

Повеќе »

Сабота на Телма акциониот трилер „Every last one of them“

Поранешниот војник специјалец за тајни операции, Џејк Хантер, очајно сака да ја пронајде својата исчезната ќерка. Додека Џејк ја открива застрашувачката вистина околу нејзиното исчезнување, тој тргнува во безмилосна потрага по одмазда, носејќи ги одговорните пред лицето на правдата во овој возбудлив трилер. Сабота, 26 ноември, 22.15 часот, Телма телевизија …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!