Дневни Архиви: 29/11/2022 | 08:24

Романтичната комедија „Комета“ во среда, 30.11 на ТВ 24

Оваа среда премиерно на ТВ 24 ќе се прикаже американската романтична драма “Cоmet” од 2014 година. Џастин Лонг и Еми Росум се љубовници, чија врска цвета и се расплетува во текот на шест години во мистериозна романса. Кога случајната средба ќе ги спои циничниот Дејл и итрата Кимберли доаѓа до бурна …

Повеќе »

Џулија Гарнер е „Асистентката“ во саботната драма на Телма

Во сабота, 3 декември со почеток во 19.15 часот на Телма ќе се емитува премиерно американската драма “Асистентка”, снимена во 2019 година. Приказната следи еден ден од животот на Џејн (Џулија Гарнер), неодамнешна дипломирана филмска продуцентка, која неодамна ја доби својата работа од соништата како помлад асистент на моќен забавен …

Повеќе »

Весна Бејби и Џамбазов со нови емисии од „Агенда 21“ на ТВ 24

Eдукативното еколошко телевизиско шоу, „Агенда 21“ се враќа на малите екрани со нова, втора сезона. Ако првата се прикажуваше на Телма, втората ќе оди на ТВ 24 и тоа секоја сабота во 20.45 часот, а репризите ќе бидат во недела од 15:15 часот и понеделник од 23:20 часот. Веќе проверената …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!