Дневни Архиви: 14/11/2022 | 23:55

Критиката вроди со плод – ТВ 24 ги помести стрелките на часовникот

Кога нешто не е во ред, критикуваме со право. Но, кога е нешто за пофалба, тогаш фалиме. А особено ни е драго кога критиките кои ги упатуваме допираат таму каде што треба и реакцијата е одраз на професионалност и желба за подобрување. Таков е примерот и со ТВ 24. Откако …

Повеќе »

Тотал ТВ ја исклучи Канал 5 од понудата, прочитајте зошто

Oд четвртокот, 10 ноември 2022 година, националната Канал 5 телевизија не е дел од програмската понуда на Тотал ТВ, како еден од најзначајните провајдери на дигитална сателитска телевизија во Македонија и регионот. До нашата редакција стигнаа прашања и барања да објавиме за овој нов момент во телевизиската сфера затоа што …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!