Дневни Архиви: 05/11/2022 | 11:22

Стриминг платформата SkyShowtime пристигнува во Македонија

SkyShowtime ги објави официјалните датуми за старт на програмата во Централна и Источна Европа на ексклузивен настан во Амстердам Паневропската стриминг платформа го најавува своето понатамошно проширување во Европа. Услугата ќе започне со емитување програма во Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Косово, Црна Гора, Србија и Словенија на 14 декември …

Повеќе »

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест. Врвни македонски спортисти и истакнати личности од јавниот живот дадоа поддршка на македонските ракометарки во серијал од видео-обраќања со поддршка. Мега ѕвездата Каролина Гочева, дивата Калиопи, врвната новинарка и директорка Снежана Лупевска, дуото Некст Тајм, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!