Дневни Архиви: 04/11/2022 | 11:46

Збогум со телохранителот во разврската на „Нов живот“ во сабота

Оваа сабота бидете со Сител и не пропуштајте ја последната епизода од турската серија “Нов живот”. Кратка и возбудлива трилер драма која ја следевте секој викенд во ноќниот термин на Сител. Сега доаѓа моментот на разврската. Нов живот за Јасемин или помирување со сопствената судбина? Ќе може ли жената да …

Повеќе »

Петок на Телма – документарна програма за Формула 1 шампионатите

Секој вторник на Телма следите неделен магазин со најактуелни информации од Ф1 изминатите 7 дена анализа на трките, изјави на пилотите и членовите на тимовите. А во петок следува документарна програма посветена на историјата на Формула 1 шампионатите, потсетување на легендарните возачи и тимови, најинтересните моменти во историјата на еден …

Повеќе »

Вупи Голдберг и Опра Винфри во „Бојата на пурпурот“ петочки на МРТ

Добитничката на Оскар, Вупи Голдберг, Дени Гловер и Опра Винфри во извонредниот филм „Бојата на пурпурот“, работен според романот на Алис Вокер, чие дејство се одвива во периодот помеѓу 1909-1949. Петок, 4 ноември, МРТ 1, 23 часот. Сели (Вупи Голдберг) е млада Афроамериканка која му е продадена како слугинка на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!