Дневни Архиви: 25/11/2022 | 21:22

Овој викенд следуваат последните мигови на „Борбата на мајката“

Оваа сабота и недела во 19.50 часот на Сител телевизија ќе бидат емитувани финалните епизоди од најгледаната телевизиска серија за оваа година. Години по шокантните настани што ги снајдоа семејствата Карадаг и Ширхан, Сеит Али се враќа во градот каде што мајка му нашла засолниште со трите деца пред многу …

Повеќе »

За одмор од фудбалот, гледајте „Нарко курир“ со Клинт Иствуд на МРТ

“The Mule” ја следи приказната за 90 годишниот ветеран кој е фатен при транспорт на кокаин во вредност од 3 милиони долари преку Мичиген за мексикански нарко-картел. Ерл Стоун (Клинт Иствуд) има 80 години, се наоѓа во беспарица и се соочува со пропаѓање на неговиот бизнис. Во ваков тежок период …

Повеќе »

Мобилната апл Immersium достапна во археолошкиот локалитет Стоби

Голем број посетители на 22 ноември имаа можност да почуствуваат како е да чекориш по стапките на римскиот император Теодосиј за време на неговата прва посета на археолошкиот локалитет Стоби за која има записи дека се случила кон крајот на 4 век од н.е. Впечатливото искуство е благодарение на мобилната …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!