Дневни Архиви: 01/11/2022 | 23:05

Џони Деп и Шарлиз Терон во американски СФ во среда на МРТ 1

📅 среда, 2 ноември 2022 ⏰ 00:30 – Жената на астронаутот Спенсер Армакост е член на новата мисија на Спеј Шатл. Стравовите на неговата сопруга Џилијан се остваруваат кога таа дознава за незгодата на леталото, која ги загрозила животите на Спенсер и неговиот колега Стрек. Бидејќи сопругот успешно се опоравува …

Повеќе »

Џоди Фостер е „Бестрашна“ во психолошкиот трилер на МРТ 1

📅 четврток, 3 ноември 2022 ⏰ 23:00 – Бестрашна На радиоводителката од Њујорк, Ерика Бејн животот сосема ќе ѝ се смени, по бруталниот напад во кој е тешко ранета, а нејзиниот свршеник е убиен. Таа нема капацитет да ја надмине трагедијата и почнува навечер да талка по улиците за да …

Повеќе »

Љубовна приказна за едно „Заробено срце“ следува на Сител

Овој град, во ноќите, плаче по мене Каде ли си ти? Со кого си? О, дали знаеш, колку љубов носам јас Во ова срце како сонце Ние двајца многу можевме А среќа немавме да се земеме Сега е друго време, тажно е сѐ без тебе Што ти згрешив животе? Дојди …

Повеќе »

Палестинската драма „Покана за свадба“ сабота навечер на Телма

Таткото и неговиот отуѓен син мора да се здружат за да ги предадат поканите за свадбата на неговата ќерка и тоа личнона на секој гостин, според локалниот палестински обичај. Возбудлива семејна драма која на моменти е и комична. Сабота, 5 ноември во 19.15 часот на Телма. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Данска психолошка трилер серија од 8 ноември на Телма

Од вторник, 8 ноември во 20.15 часот на Телма започнува данската трилер серија “Кога прашината ќе слегне”, номинирана за шест награди на филмските церемонии во Данска и Шведска. Праказна за расната и верска нетрпеливост, за различните убедувања, сексуалната оринетација и дискриминација во современото данско опшество. Навидум, обичен ден во Копенхаген. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!