Дневни Архиви: 11/11/2022 | 08:11

Кикириткова ќе го отвори, Лука ќе го затвори Скопски моден фестивал

Под слоганот „Can you feel the light?“, денес и официјално ќе биде означен почетокот на втората сезона на најголемата модна манифестација во земјата, најпрво со три ревиски вечери на 10, 11 и 12 ноември, а потоа и со еднонеделен изложбен салон од 13 до 20 ноември во трговскиот центар Скопје …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!