Дневни Архиви: 09/11/2022 | 23:41

Само на Телма продолжува втората сезона од српскиот хит „Беса“

Втората сезона од популарната мафијашка драма стартува на Телма, веднаш по завршетокот на првата сезона. Еден од главните мотиви и двигатели на заплетот на втората сезона го носи судирот на модерното и традиционалното, т.е. доаѓањето на ново време и на нови генерации кои не се држат до традицијата и дадениот …

Повеќе »

Сопругата на Џејсон од „Тим специјалци“ му ја простила аферата

Дејвид Бореаназ веќе пет години ги забавува телевизиските обожаватели како Џејсон Хејс ака Браво 1 во хит драмата “SEAL Team”. Но, ѕвездата на серијата “Тим специјалци” пред десетина година бил деел од еден скандал со што се нашол на насловните страници кога било откриени дека имал вонбрачна врска. Сепак, Дејвид …

Повеќе »

Пред да игра во „Ти го давам животот”, актерот бил на смртна постела

Мексиканскиот актер Хорхе Салинас за прв пат проговори за својата моментална здравствена состојба и ја откри страшната болест од која страдал и пред неколку години откако поминал низ комплициран проблем со белите дробови кој можел да биде опасен по живот. Според извештаите од тоа време, актерот бил примен во болница …

Повеќе »

МРТ 1 со италијанска комедија и во недела во полноќен термин

Семејството Тучи се враќа во своето село на голема врата! Мислејќи дека го изгубиле богатството кое го освоиле на лотарија, тие дознавааат дека нивниот син ги сокрил парите и ги инвестирал. Сега, кога повторно се многу богати, почнуваат да ги практикуваат старите навики. Но, лудилото нема крај. Тие сакаат на …

Повеќе »

Италијанската комедија „L’uomo perfetto“ во сабота, 14-ти, на МРТ 1

Лучија е млад и успешен продуцент и не може да прифати дека нејзината најдобра другарка Марија треба да се омажи за Паоло, во кого таа е тајно заљубена уште од своето детство. Борбената и снаодлива Лучија решава по секоја цена да ја сочува љубовта на својот живот и да го …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!