Дневни Архиви: 19/11/2022 | 21:23

Вечерва на Канал 5 нема да се емитува „Ѕвездите на Гранд“

Иако беше најавувана и најавата сè уште стои на официјалниот ФБ профил на телевизијата, сепак популарното музичко натпреварување нема да се емитува вечерва на фреквенцијата на Канал 5. Наместо премиерната нова емисија од Гранд, во прајмтајм се емитуваат репризи од турската серија “Забрането јаболко”. Дали воопшто ќе продолжат емисиите на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!