Дневни Архиви: 08/11/2022 | 22:43

Трогателната драма „За семејството“ со нова сезона на Канал 5

Најдобрите нешта во животот се луѓето што ги сакаме, местата кои што сме ги посетиле и сеќавањата што сме ги создале по патот. Кога го сакате она што го имате, имате сè што ви е потребно. А кога го имате семејството, буквално имате сè. Семејство, како гранки на дрво, сите …

Повеќе »

Американско јапонски филм на Акира Куросакова во петок на МРТ 1

Акира Куросава, режисерот познат како император на јапонскиот филм, пред 32 години го претстави своето експериментално остварување, филм во кој ги раскажува своите соништа, токму тогаш Џорџ Лукас и Стивен Спилберг му го доделуват почесниот оскар како признание за целиот опус на Куросава. Гледајте го „Соништа“ (1990 година) во петок …

Повеќе »

Каролина, Дуке и Исмаил на 23 декември во Македонска филхармонија

Авалон Продукција ви го претставува својот предновогодишен, последен проект за 2022 година кој за нас претставува можеби и најважен кога е Македонија во прашање. Тоа е проектот ,,Песни за љубов и копнеж” од Каролина, Дуке и Исмаил, кој во пакет претставува студиски албум и концертна промоција на истиот која ќе …

Повеќе »

Француско белгиската романса „The promise“ на 12 ноември на Телма

📅 сабота, 12 ноември ⏰ 19:15 – Ветување Германија, 1912. Лудвиг – штотуку дипломиран млад човек со скромно потекло започнува да работи во фабрика за челик. Неговите вештини ја освојуваат довербата на постариот и болен сопственик, кој го прави негов личен секретар. Додека работи во домот на својот шеф, Лудвиг …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!