Почетна / Филм / Одмазда и трилер во австралиската авантура „High ground“ на Телма

Одмазда и трилер во австралиската авантура „High ground“ на Телма

📅 сабота, 19 ноември
⏰ 22.15 – Висока позиција (2020)

Откако се борел во Првата светска војна како снајперист, Тревис, сега полицаец во северна Австралија, ја губи контролата врз операцијата што резултира со масакр на абориџинско австралиско племе во 1919 година. Откако неговите претпоставени инсистираат да ја закопаат вистината, Тревис заминува со згрозеност за да биде принуден да се врати дванаесет години подоцна

Тогаш тој ќе треба да го лови Бајвара, абориџински воин, чии напади врз новите доселеници предизвикуваат хаос. Кога Тревис како негов трагач го регрутира Гутјук одгледан во мисијата, единствениот познат преживеан од масакрот, вистината од минатото се открива и Тревис станува ловец.

Џејкоб Јуниор Најингул, Сајмон Бејкер, Калан Малви, Арон Педерсен во филмот за супериорната страна, кој својата премиера ја имаше на 70th Berlin International Film Festival .

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!