Дневни Архиви: 15/11/2022 | 13:29

Демант од Канал 5: Најостро ги осудуваме лагите кои ги пласира Тотал ТВ

Како резултат на веќе објавениот текст на нашиот портал во кој ја слушнавте едната страна на приказната, време е и за другата страна на вистината. Македонската реномирана телевизија Канал 5 со демант кон одговорот на Тотал ТВ за исклучувањето на Канал 5 од понудата на овој провајдер. Во продолжение, Ви …

Повеќе »

15 ноември | Романтична комедија „Crazy rich Asians“ на МРТ 1

📅 вторник, 15 ноември ⏰ 00.00 – Луди богати Азијци Рејчел Чу е кинеско-американска Њујорчанка која патува во Сингапур со своето момче Ник Јунг на венчавката на неговиот најдобар пријател. Таа е возбудена што за прв пат оди во Азија, но истовремено е нервозна поради средбата со семејството на Ник. …

Повеќе »

Сабота на Телма со бразилската комедија „A repartição do tempo“

📅 сабота, 19 ноември ⏰ 19:15 – Работно време Кога д-р Бразил ја претстави својата временска машина во Регистарот на патенти и пронајдоци, во Бразилија, никој не можеше да замисли дека шефот на канцеларијата, Лисабоа, ќе ја користи за да ги дуплира своите вработени со цел да ја зголеми продуктивноста. …

Повеќе »

Германската драма „Berlin Alexanderplatz“ на 18-ти ноември на Телма

📅 петок, 18 ноември ⏰ 22:15 – Берлин Александарплац Френсис, 30-годишен бегалец е единствениот преживеан од брод кој илегално го преминал Медитеранот од Западна Африка. Кога ќе се разбуди на плажа на југот на Европа, решен е да живее редовен, пристоен живот. Но, тој завршува во денешен Берлин каде лице …

Повеќе »

Најновите епизоди од „За семејството“ на Канал 5 во 19:40 часот

Премиерно на Канал 5 телевизија, од понеделеник до петок во 19.40 часот ги следите најновите продолженија на семејната сага која ги освои вашите срца. Прва во регионот, Канал 5 успеа да ги обезбеди премиерните продолженија за својата гледачка публика. Приказната за сирачињата продолжува на Канал 5. Тажна и болна ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!