Дневни Архиви: 23/11/2022 | 21:34

По хит серијата „Беса“, Телма ќе ја емитува српската „Јужни ветар“

Работите почнуваат да добиваат смисла во животот на Петар Мараш, крадец на автомобили од Белград. Тој купил картинг патека, го напуштил домот на неговите родители и се вселил во нов стан со неговата долгогодишна девојка Софија. Бандата во која тој е член, успешно работи предводена од искусниот Цар. Во почетокот …

Повеќе »

Херојот на „Дива“ се враќа во нова возбудлива вечерна драма

„Растењето не значи ништо за една мајка. Детето си е дете. Тоа станува поголемо, постаро, но да порасне? Што треба тоа да значи? Во моето срце тоа не значи ништо.“ – Тони Морисон „Открив дека кога гледаш во твојата мајка, всушност гледаш во најчистата љубов којашто некогаш ќе ја имаш.“ …

Повеќе »

Брус Ли со познатата „Тупаница на гневот“ во петок на ТВ 24

Aкционен филм за боречки вештини од Хонг Конг од 1972 година, напишан и режиран од Ло Веи, продуциран од Рејмонд Чау, и со Брус Ли во неговата втора главна улога. Филмот на ТВ 24 ќе го гледате во 22.30 часот во петок, 25 ноември. Дејството на филмот се одвива во{Шангај, …

Повеќе »

„Ris flower“ со концертна промоција на проектот „Light of your soul“

На 13ти декември во Public Room придружуван од својот бенд, Ris flower ќе одржи ексклузивен интимен концерт каде ќе го претстави неговиот најнов проект “Light Of Your Soul”. На концертот ќе бидат изведени досегашните комплетно авторски песни на бендот, а публиката ќе има можност за прв пат во живо да …

Повеќе »

Среда на ТВ 24 со биографската комедија за „Чарли Чаплин“

Чаплин е американски биографска комедија-драма од 1992 година за животот на легендата на немиот филм – Чарли Чаплин. 22.30 часот, среда, 23 ноември, телевизија 24. Продуцент и режисер е Ричард Атенборо, а главните улоги ги толкуваат Роберт Дауни Џуниор, Мариса Томеи, Ден Ајкројд, Пенелопе Ен Милер и Кевин Клајн. На …

Повеќе »

Психолошкиот хорор од 1987-ма година со Роберт де Ниро на ТВ 24

Приватен детектив е ангажиран од човек кој се нарекува себеси Луис Сајфр за да го пронајде пејачот по име Џони Фаворит. Но, истрагата добива неочекуван и мрачен пресврт. Срцето на ангелот е американски нео-ноар психолошки хорор филм од 1987 година, адаптација на романот „Ангел паѓа“ на Вилијам Хјортсберг од 1978 година. …

Повеќе »

Македонски џез на Наша ТВ – концерт на Тао Трио на Прилеп џез викенд

Слушајте македонски џез на македонска телевизија. Концерт на Тао Трио на Прилеп Џез викенд 2013 на Наша тв во среда во 22:00, со репризи на 24.11.2022 (четврток) во 10:00 часот наутро и на 25.11.2022 (петок) во 04:30 часот. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Наша ТВ со концерт на македонскиот рок бенд Bеrnays Propaganda

Слушајте македонски рок на македонска телевизија. Концерт на Bernays Propaganda на НАША ТВ во петок во 11:00. Репризите се на 26.11.2022 (сабота) во 15:30 и на 28.11.2022 (понделник) во 12:45 часот. Bеrnays Propaganda е македонска рок група која е активна од 2007 година. Во соработка со музичката издавачка куќа Moonlee …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!