Дневни Архиви: 02/11/2022 | 22:53

Фото | Смешниот Гафур од „Горка земја“ приватно е сосема поинаков

Турскиот актер Булент Полат секоја вечер го гледаме на телевизија Сител во серијата „Горка земја“ во ликот на смешниот Гафур, кој е оженет со убавата Сание. Булент Полат има 43 години, а во Турција е најпрепознатлив токму по глумата во споменатата серија во која е еден од ретките ликови кој …

Повеќе »

Тепана до смрт – тажната сторија за Билјана во недела во „Срце на дланка“

Билјана Пандурска е жртва на семејно насилство. Толку била тепана ќе рече таа што еден ден откако ќе роди 6 деца, две години нема да знае за себе. Згрижена во болница, сопругот се откажува од сите деца. Дел од нив заминуваат во дом, дел во дом семејства. Едно семејство престанува …

Повеќе »

Канал 5 репризира емитувани турски серии, следна е „Лузни“

По репризата на “Не плачи мамо”, во 13 часот, на Канал 5 ќе се репризира веќе емитуваната турска серија “Лузни”. Во продолжение ве потсетуваме на содржината : Нехир е млада девојка, која ја користи својата убавина за да ги мами мажите. Како дете била напуштена од родителите и оставена во …

Повеќе »

Во сабота по 22 часот на Телма ќе се емитува акцијата „Insight“ (2021)

📅 сабота, 5 ноември ⏰ 22:15 – Увид Џијан е агент за борба против тероризмот кој ги спојува своите вештини како борец и јасновидец за да ги изведе најзлобните поединци во светот пред лицето на правдата. Овој осамен волк е принуден да се врати во Лос Анџелес, откако ќе ја …

Повеќе »

Содржини за целата публика – пофалби за новата сезона на Телма

Ако со право поради многутте репризи летото ги критикувавме, овојпат со задоволство ќе ги пофалиме. Телевизија Телма очигледно ја има најдобрата понуда на содржини за оваа сезона 2022/2023. Професионален пристап во известувањето и одлични сценографии е тоа што ги карактеризира информативните изданија на вестите и емисиите на оваа телевизија. Секое …

Повеќе »

Фантазија и романса во белгиска драма во недела на Телма

📅 недела, 6 ноември ⏰ 22:15 – Мојот ангел Уништена од тага по мистериозното исчезнување на нејзиниот љубовник – магионичар, Луиз е испратена во психијатриска клиника. Девет месеци подоцна, таа го роди Ангел, машко бебе со неверојатна дарба: тој е невидлив. За да го заштити од суровоста на надворешниот свет, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!