Дневни Архиви: 07/11/2022 | 15:32

Истрагата за двајца детективи во „Badge of honor“ во петок на Телма

📅 петок, 11 ноември ⏰ 22:15 – Медал на честта Откако невооружен тинејџер е неправедно застрелан во насилна битка за дрога, двајца детективи од оделот за наркотици ќе бидат под интензивна истрага, водена од решителена детективка за внатрешна контрола. По апсењето на сопствениот партнер и сведочењето против него, полицајката Џесика …

Повеќе »

Кабловскиот Dizi канал со премиерна турска серија „Љубов и гордост“

“Љубов и гордост” е кратка турска серија која овој ноември ќе се емитува премиерно на Дизи каналот во 16.40 часот, со реприза следниот ден во 9 часот и во 15 часот. Во продолжение ве запознаваме со содржината на серијата. Зејнеп e едно од петте деца на семејството Есен кои живеат …

Повеќе »

Ќе се најде ли „Украденото дете“ во последните епизоди на Канал 5?

Оваа седмица на Канал 5 телевизија ќе се емитуваат последните епизоди од турската серија “Украдено дете”. Доаѓа расплетот на приказната која ги потресе гледачите кои се во исчекување дали ќе се дознае вистината до самиот крај. Вистината за украденото дете. Крај во кој Дефне ќе треба да ја дознае и …

Повеќе »

Д-р Васко Шутаров: „Кога татковината станува чедо, а вистината – борба!“

Современиот македонски политиколог, дипломат и професор д-р Васко Шутаров минатата седмица објави нова збирка колумни и есеи со наслов „Кога татковината станува чедо, а вистината-борба!“ кај издавачката куќа „Макавеј“ од Скопје. Рецензентот и промотор на ова издание, Елка Јачева Улчар, препорачувајќи ги колумните на Шутаров, во предговорот кон оваа книга …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!