Дневни Архиви: 10/11/2022 | 23:06

Каролина „растура“ – концертите во декември се продаваат како алва

Поради екстремно брзото распродавање на двата концерта, тимот на Авалон продукција се одлучи да го продолжи времетраењето на убавите моменти со извонредните Каролина, Дуке и Исмаил со втор концерт истата вечер, некаде пред полноќ во сабота, на 24ти декември. Влезниците за овој навистина невообичаен и раритетен настан се веќе во …

Повеќе »

Честитки до Лупевска за европска награда за истражувачко новинарство

За емисијата за сообраќајни несреќи со жртви и загинати кои завршуваат со условни казни, тим новинари на “Код” на Телма доби трета награда за истражувачка сторија на конкурсот на ЕУ. Во емисијата се обработени повеќе случаи на сообраќајни несреќи со загинати во кои виновниците од обвинителите биле гонети за полесни …

Повеќе »

Неделна ноќ на Телма со акциониот трилер „The Commuter“

📅 недела, 13 ноември ⏰ 22:15 – Патникот Во овој акционен трилер, Мајкл (Лијам Нисон) продавачот на осигурување е на неговиот секојдневен пат до дома, но овојпат работите ќе бидат поинакви. Откако ќе го контактира мистериозна жена, Мајкл ќе биде принуден да го открие идентитетот на скриениот патник во неговиот …

Повеќе »

Саботна ноќ на Телма со политичкиот трилер „Affairs of state“

📅 сабота, 12 ноември ⏰ 22:15 – Државни интриги Во неговата потрага по моќ, помошникот државен обвинител, Мајкл Лосон, ќе направи се да добие место во кампањата на сенаторот за Белата Куќа, вклучувајќи уцени, секс со сопругата на сенаторот, создавајќи спрала на корупција. Но, кога ќе се сплетка со примамливата …

Повеќе »

Директорот на Канал 5 објасни зошто не го избркале гостинот

По скандалозното гостување на гостинот Драги Каров, Бугарин од Македонија во Канал 5 телевизија и по низата реакции на социјалните мрежи, со став излезе и директорот на телевизијата, господинот Иван Мирчевски. Целиот став на Мирчевски е објавен на Linkedin, а ние ви го пренесуваме во целост: “Морам да ви се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!