Почетна / Сапуници / Фото | Појраз од „Островска бајка“ во жешко летно издание

Фото | Појраз од „Островска бајка“ во жешко летно издание

Актерот Алп Навруз за македонската публика е познат по водечките улоги во турските романтични драми “Ќерките на Фазилет” и “Азра”, а ова лето е актуелен повторно на малите екрани со улогата на Појраз во летната “Островска приказна” на Сител.

Во продолжение погледнете дел од неговите фотографии, направени овие денови додека одмара во Бодрум.

“Островска бајка” може да ја следите секоја сабота и недела од 21.15 часот на Сител.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наскоро … насмејте се од срце со новата серија од Македонија

Таму рано сонце изгрева Таму сонце касно заоѓа Кај што сѐ на среќа мириса, Мириса …

error: Содржината е заштитена!