Дневни Архиви: 13/11/2022 | 23:35

Следете ги двете теленовели во дневните термини на Телма

„Ти го давам животот” ја гледате премиерно секое утро во 11.35 часот, веднаш по квизот со Ненад. Топла приказна за малиот Нико чија болест ќе ги потресе неговите родители, а воедно и ќе го спои и со неговиот вистински татко Педро. Репризите на оваа телевисина приказна се сабота и недела …

Повеќе »

„Шоуто со Бојан“ носи многу смеа и музика секоја недела на Алфа

Арт Студио во соработка со Балкан Мјузик ТВ и Алфа ТВ, Ви го најавуваат новото музичко шоу со Бојан Стојков, познат за публиката од учеството во бугарскиот “Идол”. Во премиерното издание на “Шоуто со Бојан”, мразот го скршија Полина Тасева, Димитар Андоновски и Благојче Трајковски, а за музиката се задолжени …

Повеќе »

Ред хумор, ред музика во новата сезона од „На здравје“ на Алфа

Нова сезона од забавната емисија “На здравје” на Алфа телевизија и на Балкан Мјузик ТВ. Секоја недела во 16.15 часот дружете се со нови музички пријатели во нов пријатен амбиент, зачинет со многу хумор на Алфа, а истата епизода во 20 часот во недела навечер ќе ја следите и на …

Повеќе »

Повеќе од година ипол, никој во ТВ 24 не ја ажурира филмската понуда

Од 16 јуни 2021-ва година нема никаква информација и прилог на веб сајтот на телвизијата 24 за филмовите кои се емитуваат. Исто е и со сериите, но тоа и не е толку страшно затоа што ТВ 24 повеќе не емитува нови серии, туку една руска сапуница ја влече веќе две …

Повеќе »

За ТВ 24, стрелките не се поместиле, програмскиот водич по старо

За телевизија 24, како времето да не се променило од летно во зимско. Па така, доколку одлучите да се информирате за содржините на телевизијата на програмскиот водич на нивната веб страна, верувајте дека ќе добиете погрешна слика за термините на емитување. Сите содржини се прикажани како да се емитуваат еден …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!