Почетна / МК Сцена / Никола Зацески со празничен подарок, нов сингл со наслов “Мојот пат”

Никола Зацески со празничен подарок, нов сингл со наслов “Мојот пат”

По одличниот прв сингл “Срцето мое тука чука” кој доби многу позитивни критики, Никола Зацески или “Волшебниот глас” и неговиот тим, во овие празнични денови ни подаруваат преубав поклон, втор сингл со наслов “Мојот пат”.

Музиката, аранжманот и продукцијата се на Николче Мицевски, авторот на успешните етно проекти на Каролина Гочева, а текстот на “Мојот пат” е на Борче Нечовски. Пратечки вокал е Марта Еминовиќ, а моделот во видео записот е Јована Јовановска.

Огромна Благодарност до целиот тим кој работеше со голема посветеност на овој проект, огромна Благодарност и до сите мои роднини и пријатели за поддршката. Посебно би ги издвоил сите мои фанови кои после првиот сингл ми возвратија со неверојатна позитивна енергија и љубов. Љубовта за мене е основната инспирација и мотивација и од таму произлезе и мојот втор сингл ‘Мојот Пат”,

“Мојот Пат” е едноставен, искрен со чиста љубов и од срце. Се надевам дека во овие лоши моменти барем за малку ќе го исполни и Вашето срце со љубов и позитивна енергија” – изјави Никола Зац

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Пепа Димитрова објави фотографии од снимањето на нејзиниот нов спот. Се работи за видео запис …

error: Содржината е заштитена!