Почетна / Телевизија / „X Factor“ од оваа есен на Сител телевизија

„X Factor“ од оваа есен на Сител телевизија

 

Уште од почетокот на летото се зборуваше дека најпопуларното талент шоу на светот, „X Factor“, од оваа година за прв пат ќе се емитува и на Балканот. Се работи за проект кој ќе се реализира и емитува во повеќе земји од поранешна Југославија. Пред неколку денови Пинк официјално соопшти дека шоуто во Србија ќе се емитува на нивната телевизија, а правата за емитување на шоуто во Македонија ги откупи Сител телевизија. Официјално од оваа есен на програмата на најгледаниот канал во Македонија ќе го гледате и „X Factor“. Наскоро со повеќе детали, најавата погледнете ја тука.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!